Čistenie podlahového kúrenia

Realizujeme preplachovanie ústredného kúrenia. Pre správne fungovanie ústredného kúrenia je potrebné pravidelné čistenie rozvod, aby sa tak zabránilo zvýšeným nákladom na vykurovanie. Odporúčaný interval čistenia kúrenia je raz za 5 rokov.

Ústredné kúrenie Vám vyčistíme s následným napustením protikoróznej ochrany na konzerváciu vykurovacích systémov a odvzdušnením vykurovacieho systému.

 

 

Kedy je nevyhnutné čistenie podlahového kúrenia

Kedy je nevyhnutné čistenie podlahového kúrenia

Čistenie podlahového kúrenia aj čistenie ústredného kúrenia odporúčame realizovať v jeseni,  teda tesne pred vykurovacou sezónou alebo na jej začiatku. Taktiež nás zavolajte, ak zbadáte jeden z nasledujúcich príznakov:

- znížený výkon kúrenia (slabá výhrevnosť)

- neprirodzený hluk v systéme rozvodov,

- znížený prenos tepla v rozvodoch,

- zlá regulácia prietoku,

- nerovnomerné sálanie tepla (studené miesta na podlahe),

- iné netypické a neštandardné prejavy vášho podlahového kúrenia.

Pod všetky tieto príznaky sa podpisuje viacero faktorov. Najčastejšie je to tzv. hustá voda, vodný kameň, zvýšený obsah nečistôt vo vykurovacom systéme alebo jeho nesprávne nastavenie či regulovanie. V dôsledku toho môže dôjsť k zníženiu funkčnosti systému kúrenia, v horšom prípade k jeho poruche alebo úplnej nefunkčnosti. Nemožno nespomenúť ani zvýšenie prevádzkových nákladov na kúrenie (a to pri bežnej, zaužívanej prevádzke), ktoré sú taktiež indikátorom, že vykurovací systém je potrebné vyčistiť.

Preto nepodceňujte pravidelné čistenie podlahového kúrenia.

 

Ako prebieha čistenie podlahového kúrenia?

Prídeme k vám, skontrolujeme aktuálny stav vášho kúrenia a následne sa pustíme do čistenia. Ako experti na vodoinštalačné a kúrenárske práce sa postaráme, aby vaše kúrenie fungovalo spoľahlivo a prispelo k príjemnému teplotnému komfortu.

1. krok – obhliadka a identifikácia problému v kúrení

Čistenie podlahového kúrenia či ústredného kúrenia začíname obhliadkou. Jej cieľom je zistiť, čo konkrétne bráni plynulej a bezchybnej prevádzke kúrenia. Na základe toho zvolíme najvhodnejšie čistenie podlahového kúrenia, resp. ústredného kúrenia.

2. krok – čistenie podlahového kúrenia

Čistenie podlahového kúrenia zahŕňa prepláchnutie, ktoré postačí pri bežnom znečistení. V kritickejších prípadoch je potrebné aj použitie špeciálnych mechanizmov, ktoré sa postarajú o zvýšenie prietoku a následné odstránenie odolnejších nečistôt v rozvodoch. Čistenie podlahového kúrenia realizujeme aj pomocou špeciálnej chémie. Pomáha pri uvoľnení nečistôt a zároveň stabilizuje vlastnosti vody v systéme (vrátane jej pH). Dodáme, že čistenie podlahového kúrenia zahŕňa samostatné čistenie každej vetvy. Pri centrálnom kúrení čistíme  každý radiátor. Zakladáme si totiž na dôkladnom čistení s dlhodobým efektom.

 

 

 

3. krok – spustenie a nastavenie kúrenia

Čistenie podlahového kúrenia / ústredného kúrenia končí jeho napustením a otestovaním všetkých zapojených komponentov. A to preto, aby sme sa uistili, že vo vašom vykurovacom systéme nie sú žiadne chyby či iné nedokonalosti. Niekedy je napríklad potrebná výmena radiátora alebo výmena plynového kotla.

Aby čistenie podlahového kúrenia, resp. ústredného kúrenia čo najdlhšie plnilo svoju funkciu, pozrieme sa na vaše kúrenie odborným okom. V prípade potreby nastavíme vykurovací systém tak, aby bola jeho prevádza úsporná a zároveň efektívna – samozrejme, s ohľadom na vaše požiadavky a tepelné potreby.

Dodáme, že čistenie podlahového kúrenia alebo ústredného kúrenia trvá v priemere 2 – 5 hodín (štandardné zanesenie).

Keď sa čistenie podlahového kúrenia / ústredného kúrenia skončí, klienti nás často zasypú otázkami prečo, ako a čo v budúcnosti robiť inak. Vždy im vysvetlíme príčinu znečistenia aj niekoľko spôsobov, ako sa mu vyhnúť.

Nevyhnutnosťou by mala byť správna a pravidelná údržba, najlepšie v réžii odborníkov na vykurovanie. Čistenie podlahového kúrenia, resp. ústredného kúrenia by ste mali absolvovať aspoň každých päť rokov. Prispejete k dlhšej a bezchybnej funkčnosti aj životnosti vášho kúrenia a zároveň predídete časovo aj finančne náročnejším opravám.

Pre viac informácií a objednávky nás neváhajte kontaktovať.